Sotsiaalse kaasatuse koolitusprogramm HOOG SISSE

25. oktoober 2017

Noorte sotsiaalne kaasatus ja/või tõrjutuse vähendamine on Eesti noorsootöö prioriteediks aastakümme või kauemgi veel. Enamus rahastusprogrammide eesmärk või prioriteedi on seotud selge ootusega noorsootöötajatele: suurendada kaasatust – vähendada tõrjutust! Samas kui vaatame otsa numbritele, kaasatud sihtgrupiprofiilile, tegijate praktikale – kumab sealt läbi küsimus: “Kas oskame hästi kaasata neid, kes meiega igapäevaselt kokkupuutuvad? Kas need, kes ise meie juurde ei tule, tähendab see siis, et nendeni noorsootöö ka ei jõua!”

Koolitusprogrammi raames otsime vastuseid küsimustele:

  • Noorte (sotsiaalne) kaasatus noorsootöös – millest me räägime ja miks?
  • Kaasamise valu ja võlu: Millised sihtgrupid jäävad meie tegevusest kõrvale – miks?; Põhimõtted vähemate võimalustega ja/või erivajadustega noorte kaasamisel.
  • Kasutades teenusedisaini ja disainmõtlemise lähenemist: milline võiks olla meie organisatsiooni reaalsuseslt lähtuv, jätkusuutlik tegevus (teenus) vähemate võimalustega noorte kaasamiseks noorsootöösse ja noorte sotsiaalse kaasatuse suurendamiseks.

Koolitusprogramm koosneb teema teoreetilisi, kontseptuaalseid aluseid käsitlevatest koolitusmoodulidtest, praktilise suunitlusega kohtumistest ja õppevisiitidest, mis keskenduvad idee arendamisele ning nö kodutööst, mille ajal saab osaleja koolituskohtumistelt saadut praktiliselt enda töös rakendada. Loe täpsemalt!

Sihtgrupp

Huvikoolide, noorteühingute, noortelaagrite, noortekeskuste  ja koolide noorsootöötajad. Soovitav osaleda tandemis (mis ei ole aga osalemise tingimuseks).

Osalejatelt ootame täismahus osalemist.

Koolituse ajakava

  • I moodul 23-24.11.2017   Tallinn: “Sotsiaalne kaasatus noorsootöös”
  • II moodul 14-15.02.2018 Tartu: „Töö eriliste sihtgruppidega”
  • III moodul 22.03.2018 Tallinn: disainmõtlemine
  • IV moodul õppevisiit üle Eesti
  • V moodul 03.05.2018 Paide: analüüsiseminar

Kandideerimisankeedi saab täita siin kuni 10.11.2017 SIIN

Lisainfo: Maris Pajula maris.pajula@archimedes.ee.

Koolitus viiakse läbi Euroopa Sotsiaalfondi perioodi 2014-2020 tegevuse “Noorsootöötajate koolituste arendamine” raames.

 

 

JAGA