22 11.17

HUVIHARIDUSE MEETODIMESS 2017

22. november 2017

Toimumisaeg

22. nov. 2017 - 24. nov. 2017

Koht

Tartu

Tähtaeg

15. nov. 2017

Huvihariduse meetodimess tuleb taas!

Varasemad meetodimessid 2014 ja 2016 hõlmasid erinevate õppemeetodite kaudu ühist õppimist ning ka sel sügisel kohtuvad huvihariduse ja huvitegevuse valdkonna praktikud kolleegidega, et vahetada kogemusi ja muuta metoodikaid mitmekesistamiseks.

Kutsume Sind huvihariduse meetodimessile, mis toimub 22.-24.novembril 2017, seekord Tartus – heade mõtete linnas.

Meetodimess on avatud kõikidele, kes on seotud noortele huvihariduse või –tegevuse pakkumisega kõikvõimalikes erinevates valdkondades: loodus- ja täppisteadused ning tehnoloogia, muusika, kunst, sport, tants ja üldkultuur.

Osalema on oodatud huvikoolide õpetajad, huviringi juhendajad, huvijuhid ja noorsootöötajad. Eesmärgiks on jagada ja tõsta esile häid praktikaid ja meetodeid; kaasata kolleege, et teineteiselt õppida ning ühiselt arutleda põnevate ja põletavate teemade üle.

Selleaastase meetodimessi märksõnadeks on Jaga. Kaasa. Innustu. Meie läbivaks küsimuseks on: “Kuidas innustada noori?”

Formaadina tähendab meetodimess eeskätt kolleegide kohtumispaika. Eriti teretulnud on mitu osalejat ühest huvikoolist, et koolitustegevusest saadav kasu ühes asutuses oleks mitmekordne.

Kogu ettevõtmise oluliseks osaks on osalejate endi poolt elluviidavad töötoad oma meetodi(te) jagamiseks. Seega kutsume kõiki üles pakkuma välja ideed omapoolseks töötoaks, mille valituks osutumisel õnnestub see kaasosalejatele kohapeal läbi viia. Ja miks mitte pakkuda töötuba ka nt tandemina?

Tule näita ka teistele seda, mis töötab ja toimib, mis aitab Sul teha oma tööd või hoopis katseta julgelt kolleegidega midagi uut turvalises õpikeskkonnas! Saad sellest jagamise kogemusest hoogu ja innustust juurde ning hakkad veelgi julgemalt erinevaid meetodeid kohandama. Samuti on alternatiiviks “vaba lava” formaat – hea võimalus jagada infot, ideid ja ettepanekuid nt huvihariduse ja -tegevuse täiendava toetuse taotlemise plaanidega seoses.

Töötoa läbiviimisest huvitatutel palutakse kirjeldada oma ettepanekut kandideerimisvormis. Lisainfo: siit.

Kui oled valmis jagama, kaasama ja innustuma, siis anna oma tulekust teada – registreerimise tähtaeg on pikendatud kuni 15.11.2017!

  • Osalejate arv: kuni 50 inimest üle Eesti. Osalemine on tasuta (programm, toitlustus, majutus kaugemalt tulijatele). Osalejatelt aga eeldatakse transpordikulude katmist (loodetavasti saavad tööandjad oma esindajaid vajaduse korral toetada).
  • Osalejatelt eeldatakse osalemist täies mahus, st 22.11 kl 15:30st kuni 24.11 kl 16ni.
  • Siit leiad esialgse ajakava: Huvihariduse meetodimess 2017 – esialgne ajakavaTäpsem programm tugineb suures osas osalejate poolt kandideerimisvormides väljapakutud töötubadel ning valmib registreerimise käigus.

REGISTREERIMINE

Osalemisest huvitatutel palutakse täita registreerimisvorm . Tähtaeg on pikendatud kuni 15.11.2017 (k.a.). Kui ühest asutusest osaleb mitu inimest, palume registreeruda igaühel eraldi. Kõiki registreerunuid teavitatakse tulemustest e-posti teel hiljemalt 17.novembril.

Juhul kui Teil tekib küsimusi, pöörduge Anna Kuzina poole e-posti aadressil: anna.kuzina@archimedes.ee

Meetodimessi on inspireerinud Euroopa noorsootöö maastikul hästi tuntuks saanud formaat (ToolFair), mis toimus aastal 2011 ka rahvusvahelise sündmusena Tallinnas. Üritus ja selle tulemused on kajastatud noortega töötavatele praktikutele suunatud ajakirjas MIHUS (nr 9)

Meetodimess viiakse läbi Euroopa Sotsiaalfondi perioodi 2014-2020 tegevuse „Noorsootöötajate koolituste arendamine“ tegevuskava raames.

Huvihariduse meetodimessi 2017 logo autor: Deniss Jershov

JAGA