17 11.16

Huvihariduse Meetodimess 2016

17. november 2016

Toimumisaeg

17. nov. 2016 - 18. nov. 2016

Koht

Tallinn

Tähtaeg

11. okt. 2016

Hea huvihariduse valdkonna kolleeg,EL_Sotsiaalfond_horisontaalne

17.-18.11.2016 ootame Sind osalema traditsioonilisel HUVIHARIDUSE MEETODIMESSIL „Huviharidus(e) piire ületades“ (inglise k „Breaking borders of/with hobby education“)

Novembris 2014.a toimus SA Archimedese Noorteagentuuri eestvedamisel Eesti esimene huvihariduse meetodimess, kus huviharidustöötajad tutvustasid üksteisele erinevaid õpetamismeetodeid, töövahendeid ja lähenemisi.

Haara nüüd võimalusest kinni ja täida kandideerimisvorm! (otsustades ise, mis rollis soovid osaleda) Meetodimess toimub 17.-18. novembril Harjumaal, Tallinnas või selle lähedal. Kokku oodatakse osalema kuni 60 inimest.

Üritus hõlmab mitmekesiste õppemeetodite kaudu ühist õppimist ettekannetest ja töötubadest, mida viivad läbi huvihariduse valdkonnas töötavad inimesed Eestist ja mujalt. Osalema ja soovi korral ka töötubasid läbi viima on oodatud kõik huvihariduse valdkonnas noortega töötavad tegutsejad – õpetajad, huvijuhid, huviringi juhendajad ja noorsootöötajad.

Seekordne Meetodimess 2016 pakub võimalust süveneda rahvusvahelistumise teemasse, et inspireerida üksteist ja koos avastada rahvusvahelise huvihariduse eeliseid. Osalema  on teretulnud nii uustulnukad kui juba kogenud rahvusvahelise koostöö tegijad! Meetodimessil saavad huvihariduses töötavad inimesed jagada häid praktikaid meetoditest, töövahenditest ja lähenemistest, et kasvatada enda motivatsiooni ja rikastada noorte kogemust.

meetodimess_2

Me kutsume teid jagama piireületavaid näiteid ehk tutvuma ja tutvustama rahvusvahelisi kogemusi huvihariduses. Seminar keskendub peamise teema kahele aspektile:

  • Rahvusvahelised võimalused: miks rahvusvahelist koostööd teha (mõju ja kasu noortele, endale kui professionaalile, organisatsioonile) ja kuidas alustada?
  • Meetodid ja lähenemised töös noortega:  mida rahvusvaheliste võimaluste toel oma igapäeva praktikasse tuua? Mida saab koostöös katsetada ja luua? Ning mille üle oleme uhked ehk milliseid häid näiteid Eestist saaksid teised riigid üle võtta?

Lisaväärtus: 2016. aasta Huvihariduse Meetodimess toimub koostöös Belgiaga Eesti Noorsootöö Keskuse toel. See on hea võimalus luua partnerlussuhteid ja arendada ideid edasiseks omavaheliseks koostööks.

Messi töökeel on esimesel päeval eesti keel ja teisel päeval inglise keel. Toetame ka vene keelt kõnelevaid noorsootöötajaid lähtudes kandideerimisankeetides väljatoodud vajadustele.

meetodimess_3

OSALEMISTINGIMUSED

Meetodimessil osalemine (majutus, toitlustus, programm) on osalejate jaoks tasuta. Transpordikulusid toimumiskohta ei hüvitata.

Osalejatelt eeldatakse osalemist täies mahus, st 17.11 ennelõunast kuni 18.11 õhtuni. Täpsem programm tugineb suures osas osalejate poolt kandideerimisvormides väljapakutud töötubadel ning kuulutatakse seega välja hiljemalt oktoobri lõpus.

Kogu ettevõtmise oluliseks osaks on osalejate endi poolt elluviidavad töötoad, toetamaks vastastikust õppimist valdkonna kolleegide vahel. Nii kutsume kõiki üles pakkuma välja ideed omapoolseks töötoaks, mille valituks osutumisel õnnestub see kaasosalejatele kohapeal läbi viia. KASUTEGUR SELLEST? Tule näita seda, mis töötab ja toimib, mis aitab Sul teha oma tööd või katseta julgelt kolleegidega midagi uut turvalises õpikeskkonnas! Lisainfo: siit

Töötoa läbiviimisest huvitatutel palutakse kirjeldada oma ettepanekut kandideerimisvormis.  Kõigi laekunud ettepanekute seast teevad korraldajad vajadusel valiku. Ettenähtud on ka sõbralik tugi ettevalmistuse etapis 😉

KANDIDEERIMINE

Osalemisest huvitatutel palutakse täita kandideerimisvormKandideerimistähtaeg on 11.oktoober (k.a.).

NB! Juhul kui soovijaid on rohkem kui kohti, teevad korraldajad osalejate seast valiku ning kõiki kandideerijaid teavitatakse tulemustest e-posti teel hiljemalt 18.oktoobril.

 

Juhul kui Teil tekib küsimusi, ärge kahelge palun pöörduda e-posti aadressil Anna Kuzina poole: anna.kuzina@archimedes.ee

Kohtumiseni!

Meetodimess viiakse läbi Euroopa Sotsiaalfondi perioodi 2014-2020 tegevuse „Noorsootöötajate koolituste arendamine“ tegevuskava raames.

JAGA