Kõik koolitused

Infopäev: “Kuidas rääkida puudest?”

Toimumise aeg

16.05.2022 - 16.05.2022

Registreerimise tähtaeg

09.05.2022

Registreerimine

Avatud

Maht

akad. tundi

Korraldaja

Estonian National Agency

Toimumise koht

Eesti, Tallinn

Registreeri koolitusele

Haridus ja noorsootöö tegevused peaksid olema kättesaadavad kõigile ega tohiks kedagi välja jätta hoolimata sellest, millised takistused inimese elus võivad olla – näiteks puudest tingitud takistused.

Esialgu võib puuetega inimesi kaasavate tegevuste korraldamine tunduda keerukana ja tekitada palju küsimusi.  Kuidas küsida erivajaduse kohta? Kuidas delikaatselt pakkuda abi? Kuidas tekitada ohutu keskkonda puudega inimesele? Ja üleüldse – kuidas rääkida puudest? Kas on väljendeid, mida ei tohiks kasutada, sest need võivad tahtmatult solvata? Millised väljendid on praegu kasutusel ning millised iganenud? Kas on nimetusi, mida peab kasutama?

Infopäeval tutvustab Eesti Puuetega Inimeste Koda (EPIK) üldiselt mõisteid puue, erivajadus, krooniline haigus ja teisi valdkonna mõisteid. Lisaks käsitletakse eraldi psüühilisi erivajadusi (Katrin Pärgmäe, AS Hoolekandeteenused), nägemispuudeid (Jakob Rosin, Pimedate Liit), kuulmispuudeid (Kristi Kallaste, Vaegkuuljate Liit) ja liikumispuudeid (Villu Urban, Tallinna Liikumispuudega Inimeste Ühing).

 

Puuetega inimeste kaasamine võib tunduda ka kulukana. Erasmus+ programmi esindajad tutvustavad rahastusvõimalusi vähemate võimalustega osalejate, sh puuetega inimeste kaasamiseks ja toetamiseks. Erasmus+ programmist on võimalik taotleda toetusi erinevate haridus- ja noorsootöö projektide jaoks; programmi prioriteediks on erineva taustaga inimeste kaasamine (sh puuetega inimeste). Lisaks on programmi toel võimalik osaleda koolitustel (vt https://mitteformaalne.ee/koolituskalender/ ) ja https://eeagentuur.ee/projektitegijale/erasmus-kiirendi/ ning kasu saada rahvusvaheliselt välja töötatud erialakirjandusest (vt https://www.salto-youth.net/rc/inclusion/inclusionpublications/).

 

Infopäevale on oodatud koolide ja teiste haridusasutuste töötajad, noorsootöötajad, noorsootöö spetsialistid ja vabatahtlikud noorteliidrid ning teised Erasmus+ koostööprojektide korraldamisest huvitatud. Infoseminar võiks huvi pakkuda erialaliitude ja huvikaitseorganisatisoonide esindajatele.

 

Aeg: 16.05 kl 11-16.30

Koht: Toompuiestee 10, Tallinn 10137

Koolitajad: Mari Puuram, Eesti Puuetega Inimeste Koda; Katrin Pärgmäe, AS Hoolekandeteenused; Jakob Rosin, Pimedate Liit; Kristi Kallaste, Vaegkuuljate Liit; Villu Urban, Tallinna Liikumispuudega Inimeste Ühing

Lisainfo: Mirjam Kodi, mirjam.kodi@harno.ee

Skip to toolbar