Kõik koolitused

Inimõiguste põhine lähenemine erinevatele sooidentiteetidele noorsootöös

Salliva, kõiki kaasava keskkonna loomine ja erinevaid noori mõistev maailmavaade on inimõigustel põhineva noorsootöö vundament. Avame seminaril lähemalt inimõigustel põhinevat soo- ja seksuaalsusega seotud teemasid.

Toimumise aeg

02.08.2021 - 02.08.2021

Registreerimise tähtaeg

29.07.2021

Registreerimine

Avatud

Maht

akad. tundi

Korraldaja

Haridus- ja Noorteamet

Toimumise koht

TBA

Registreeri koolitusele

Noortele on soo ja seksuaalsusega seotud teemad päevakajalised. Kuna noorsootööd tehakse noorte jaoks ja koos noortega, siis on noorsootöötaja jaoks oluline mõista inimese soo erinevaid tahke, sealhulgas transnoorte kogemust.

Noorsootöötaja erialane ettevalmistus peab andma oskused ja julguse ühekoos noortega käsitleda ning lahti mõtestada nii noorte enda jaoks olulisi teemasid, kui ühiskonnas kajastust leidvad päevakajalisi teemasid.

Eestis ei kohta transnoored alati toetust ja mõistmist, mis omakorda võib pärssida nende võimalusi osaleda noorsootöös.

Eneseteostuseks on oluline turvaline keskkond, kus noorte erinevad identiteedid on loomulik osa inimeste ja ühiskonna mitmekesisusest. Eelarvamused ja negatiivsed hoiakud seksuaalvähemuste ja transnoorte suhtes mõjutavad nii LGBT+  noori, kuid neil on ka mõju teistele noortele.

Seetõttu avame seminaril lähemalt inimõigustel põhinevat soo- ja seksuaalsusega seotud teemavaldkonda, anname ülevaate Eesti elanike hoiakutest LGBT+ teemadel, kuuleme transnoore ema kogemust ning otsime üheskoos võimalusi noorsootöötajatena transnoorte toetamiseks.

 

Toimumiskoht saadetakse registreerunud osalejatele enne sündmuse toimumist e-postile.

Skip to toolbar