31 03.16

Inspiratsioonipäev “Kõik on võimalik! Huviharidus päästab maailma”

31. March 20169:30

Toimumisaeg

31. Mar 2016

Koht

Tallinna Lauluväljak

Tähtaeg

23.märts

Ootame huvihariduse ja -tegevuse spetsialiste ning korraldajaid, koolide huvijuhte, esindusorganisatsioonide esindajaid jt teemast huvitatuid inspiratsioonipäevale, kus võtame kokku ja esitleme 2014-2015 ellu viidud projekti HUviKoolide Kaasamise ja Arengu Programm (HUKK-AP) kogemusi, tulemusi ja edulugusid.

Projektiga HUKK-AP sooviti muuta huviharidus kõigile noortele Eesti erinevates piirkondades kättesaadavamaks ja kaasata seni huvitegevusega hõlmamata noori. Kahe aasta jooksul sai end tundma õppida ja teostada huvihariduslikes tegevustes (näiteks läbi draama, tantsu, kunsti, loodushariduslike jt meetodite) üle 2000 vähema võimaluse ja erivajadusega noore. Samuti katsetati projektis mitmeid kaasava huvihariduse lähenemisi. Näiteks osalesid haridusliku erivajadusega klasside õpilased huvikoolide tegevustes ning läbi mobiilse huvihariduse jõuti piirkondadesse, kus huvidega tegelemise võimalusi napib.

Inspiratsioonipäeval astuvad sütitavate kõnedega üles Lastekaitse Liidu president Loone Ots, Põhjamaade Sümfooniaorkestri mänedžer Kadri Tali, eripedagoog-miljööterapeut Pille Kriisa ja Praxise analüütik Kersti Kõiv. Uurija Jaan Aps tutvustab  HUKK-AP`i mõjuuuringu tulemusi ning projekti HUKK-AP elluviijad hästi toimivaid kaasava huvihariduse lahendusi. Samuti leiab inspiratsiooni ja häid mõtteid töötubades.

Inspiratsioonipäeva kava leiate siit:

TOIMUMISKOHT
Inspiratsioonipäev toimub Tallinna Lauluväljaku Klaassaalis (II korrus, Narva maantee 95, Tallinn).

Lauluväljakule saab linna poolt tulla bussidega nr 44, 51, 60 35, 19 ja Pirita poolt bussidega nr 5, 8, 34a, 1a (Oru peatus, lisainfo: peatus.ee). Autot saab maja juures tasuta parkida (Mere või Oru värav, lisainfo kodulehelt).

MUU INFO
Üritusel osalemine on tasuta.

Tagatud sosintõlge eesti keelest vene keelde. Palume tõlkevajadus märkida üritusele registreerudes.

REGISTREERIMISINFO
Registreerimiseks täitke palun järgmine vorm hiljemalt 29. märtsiks.

LISAINFO
Kristel Altosaar, SA Archimedes Noorteagentuur, tel 5670 2450, e-post: Kristel.Altosaar@archimedes.ee

Inspiratsioonipäev toimub projekti Huvikoolide Kaasamise ja Arengu Programm (HUKK-AP) raames, mida rahastatakse Euroopa Majanduspiirkonna toetuste programmi „Riskilapsed ja –noored“ avatud taotlusvoorust „Noorte- ja noorsootööorganisatsioonide võime kaasata riskilapsi ja noori on paranenud“.

 

 

 

 

 

JAGA