13.09.2021
Koolituse eesmärgiks on parandada mitteformaalse hariduse mõju noorte jõustamisele. Osalejad katsetavad erinevaid meetodeid. Kuus nädalat enne koolitust algab osalejate ettevalmistus, mis hõlmab lugemist, reflekteerimist ja teiste osalejatega suhtlemist. Juhul kui pandeemia takistab reisimist viiakse koolitus üle veebi.
Põhjalikum ingliskeelne kirjeldus on leitav SALTO kodulehelt.
Koolituse töökeeleks on inglise keel.
Koolitus toimub 15.–20.11.2021 Soomes.
Kandideerimine
Koolitusele oodatakse osalema noorsootöötajaid, koolitajaid, noorteliidreid, noorteprojektide korraldajaid.
Kandideerimise tähtaeg on 04.10.2021.
Eesti osalejatele on ette nähtud kolm kohta.
Ingliskeelse lisainfo koolituse kohta ja elektroonilise kandideerimisvormi leiate SALTO kodulehelt. Kandideerimiseks peate olema registreerunud SALTO kodulehe kasutajaks. Veenduge, et lisaks avalduse salvestamisele selle ka esitate („submit“).
Osalustingimused
Toitlustus- ja majutuskulud katab korraldaja.
Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse Agentuuri noorteprogrammide keskus eraldab õpirändes osalejale Erasmus+: Euroopa Noored programmi stipendiumi, mis katab reisi- ja kindlustuskulud. Stipendiumi eraldamiseks sõlmitakse leping. Reisikorraldusega tegeleb stipendiumisaaja ise.
Stipendiumisaaja omaosalus on 30 eurot.
NB! Juhul, kui Teie õpirändes osalemist takistab midagi, mille osas saame ühiselt lahendusi otsida (sh omaosaluse määr), siis andke meile sellest teada.
Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse Agentuuri noorteprogrammide keskuse rolliks on pakkuda Teile tuge ja anda nõu nii ettevalmistumisel enne õpirännet kui ka järeltegevuste elluviimisel õpirände kogemuse järgselt.
Õpirände sisulistes küsimustes, sh õppetööle häälestumise ja õpirändejärgsete plaanide tegemise osas, aitab Teid Maarja Tamm (maarja.tamm@harno.ee; 697 9217).
Stipendiumi kasutamisega seotud küsimustes aitab Teid Triin Saulep (triin.saulep@harno.ee; tel 526 8119).
Koolitus toimub programmi Erasmus+: Euroopa Noored (ingl Erasmus+:Youth In Action) koolitus- ja koostöökava (TCA) raames, mille põhieesmärgiks on noorsootöötajate täiendkoolituse ja rahvusvahelise kogemuste vahetuse toetamine.