Kõik õpimeetodid

Inimbingo

See on hea meetod, kuidas saada osalejaid teiste grupis olevate inimeste kohta enam huvi tundma. Tuleb vaid anda kätte õiged küsimused, et vestlus ka peale meetodit edasi käiks.

Kirjeldus:

Meetodi jaoks on vaja koostada eelnevalt tabel küsimustega (nagu Bingos). Eelnevalt on hea, kui on olemas veidi teadlikkust grupist, kellega koos tööle asud. Küsimusi võib koostada üldiselt inimeste või just selle täpse grupi kohta, kuid veidi peab teadma, et grupis oleks inimesi, kes antud küsimusele jaatavalt vastaks (näiteks: Kellele meeldib pühapäeva hommikul pannkooke süüa? jne). Tabelis võib olla 12 ruutu, 16 ruutu või 25 ruutu Viimane juhul kui Sulle tundub, et meetod pikaks ei veni ja samas tekib piisavalt põnevust.

Meetodi alguses jagad kõigile tabelid kätte. Kõik peavad tabeli täitma nõnda, et igas ruudus oleks üks nimi ja samas nimed ei korduks. Vajalik arv ruute, et saada BINGO on samuti teie enda otsustada (näiteks, kes saab esimesed 4 või 5 ruutu täis, see hüüab BINGO!). Võib ka nii, et vaatate, kes saab kõik ruudud eri nimedega täis.

Veidi kogenuma grupiga võib meetodit ka keerulisemaks teha: mina kasutasin seda viimati nõnda, et noored ei tohtinud rääkida neid ühendavas keeles, vaid pidi kasutama vaid oma või teise keelt (see oli tingitud sellest, et eelnevalt oli toimunud pikk vestlus sellest, kui rumalad on ühed, et nad ei oska inglise keelt ja kui upsakad on teised, et nad räägivad ainult oma keelt jne.) – meetod toimis väga hästi, tuli välja, et keel ei olnudki oluline, vaid osalevad teatrinoored said ilma inglise keeleta suurepäraselt hakkama 🙂 Lisaks kasutasin ka teemat, mis oli läbivaks terve noortekohtumise ajal, mis aitas noored rohkem teema sisse viia ning ka peale meetodit omavahel esitatud küsimustest rääkida.

Vahendid: paber, printer (eelnevalt), väike teadlikkus grupist.

Võimalikud raskuskohad rakendamisel: küsimused tuleb läbi mõelda, eriti siis kui on plaanis BINGO veidi keerulisem ja grupile väga vastav teha. Siis ei tohi ühe inimese kohta käivad küsimused korduda. Kindlasti peab veidi jälgima, et meetod kellelegi tagasihoidlikumale suhtlejale liiga ei tee, et see ei saaks aktiivsemate mängumaaks.

Skip to toolbar