Kõik õpimeetodid

Kellega läheksid Kristiinale külla?

Harjutus, mis sobib grupile, kes on natukene juba omavahel tuttavad. Aitab luua sisemist sidet inimeste vahel ning on eriti abistav, kui mõni grupiliige tunneb ennast tõrjutu või üksikuna.

Kirjeldus:

Harjutuse ülesanne on leida grupi liikmete tugevusi ehk selgub, kes milles hea on. Harjutus on hea võimalus teineteist paremini tundma õppida.
Harjutuse läbiviijal on paberil kirjas erinevaid tegevusi. Küsimuse peale, kellega sa läheksid Kristiinale külla (üksikule saarele, sponsorit otsima, lillepoodi pidama, turismireisile Iraaki, appi tube koristama, pagariäri pidama, rasket pakki kandma, oma asutust juhtima, elektroonikat parandama, pannkooki küpsetama …) läheb igaüks selle inimese juurde, kellega ta seda tegevust kõige meelsamini koos teeks ning paneb talle käe õlale.
Oluline on, et kõigile pannakse kas või kordki käsi õlale, et igaüks tunneks ennast vajalikuna. Sellest tulenevalt tuleb küsimused ette valmistada grupist lähtuvalt.

Autor/allikas: Katrin Soidra

Vahendid: piisavalt suur ruum, et ringi liikuda.

Meetodi tüüp: meeskonnatöö harjutus

Võimalikud raskuskohad rakendamisel: võib juhtuda, et mõnele ei meeldi, et teda puudutatakse. Siis võib paluda mitte panna kätt õlale, vaid õla kohale.

Modifikatsioone: kätt võib panna ka mujale, kui õlale.

Skip to toolbar