Kõik õpimeetodid

Kogemuste atlas

Tegemist on analüüsimeetodiga, mis võimaldab erinevaid tegevusi, situatsioone ja elusündmusi analüüsida. Inspiratsiooniks sai ka eesti keeles ilmunud Kogemuste Atlas (Louise van Swaaijl, Jean Klare).

Kirjeldus:

Sõltuvalt sihtgrupist ning koolituse teemast on lähteülesanne analüüsimiseks erinev. Siinkohal kirjeldame kogemuste atlast projektijuhtimise võtmes. Osalejatel palutakse individuaalselt mõelda tagasi kogu projektijuhtimise ajale ning joonistada oma kogemuste atlas tuginedes maakaardi metafoorile. Kujuta ette, et projektijuhtimise kogemus on kui üks suur maakaart – mis sellel kaardil veel on? Millised olid raskuskohad ehk orud? Millised olid head hetked ehk mäed? Millal oli projekti ajal äikest? Millal paistis päike? Millised emotsioonid sind ühel või teisel hetkel valdasid? Joonistamise käigus võib lisada ka erinevaid märksõnu, mis kirjeldavad õppimist, arengut, raskuskohti, erinevaid emotsioone. Pärast joonistamist võib väiksemas grupis igaüks individuaalselt jagada seda, mis kogemusteatlases kajastub. Suurema grupi puhul võib moodustada väiksemad grupid. Samuti võib lasta inimestel küsida lisaküsimusi ning osalejad ei pea väga isiklikke detaile teistega jagama.

Autor/allikas: Piret Jeedas / http://www.worldofexperience.com

Vahendid: paberid, värvilised pliiatsid, markerid, vildikad, piisavalt aega, hea muusika.

Võimalikud raskuskohad rakendamisel: oma kogemuse analüüsimiseks on oluline luua hea ja avatud õpikeskkond, kus inimesed soovivad ja omavad valmisolekut oma kogemusi lahti mõtestama.

Skip to toolbar