Kõik õpimeetodid

Miljon miksi

“Miljon miksi” on hea meetod praeguse pre-depi formaadi juures dünaamiliselt osalejateni tuua vajalik info EVSI kohta ning samas ka juba saadud kogemused läbisegi.

Toimub n-ö telesaade “Miljon miksi”, kust saab teada, mis on EVSi paberitel ja mis on reaalsuses. Saatesse on kutsutud külalistena infoallikas [bürooinimene] ja kogemustepagas (endine EVS). Osalejaile olgu algusest peale selge, et küsimusi võib ka nende poolt tulla. Vaatame läbi EVSi erinevate teemade kaupa. Moderaator esitab vaheldumisi küsimusi nii infoallikale kui kogemusteinimesele, peab vaatama, et nad oleks enamvähem tasakaalus. Kaasasolevast failist leiab näidise küsimusteplaanist saates “Miljon miksi EVSis”.

Muidugi lähevad osalejad hoogu ja raske on hoida küsimusi teemapiires. Seega peab “saatejuht” olema valmis kiirelt enda küsimusteplaani muutma ja kohandama. Muidu võib ka alguses rõhutada, et küsimusi vaadatakse teemade kaupa. Võib isagi valmistada sildid iga teema alguseks, et osalejail oleks meeles, mis teema juures parasjagu ollakse. Aga igal-juhul tuleb paindlik olla.

Skip to toolbar