Kõik õpimeetodid

Paberist pugemine

Tegemist on väga spontaanselt välja mõeldud grupitöö harjutusega, mis sobis kenasti lühikeseks sissejuhatuseks meeskonnatöö teemale.

Kirjeldus:

Harjutus sobib 3-5-liikmelistele gruppidele. Võib läbi viia võistluslikus laadis ning anda ülesanne aja peale.

Igale grupile antakse ühed käärid ja A4-paber (keskkonnasõbralik koolitaja kasutab enne kasutanud paberi mõlemat poolt:)) koos ülesandega: peate kogu grupiga sellest paberist läbi ronima. Tegemist on teatud viisil paberi lõikamisega, et see muutuks suuremaks rõngaks, läbi mille inimene mahub. Samas on elu näidanud, et on ka teisi viise. Neile, kes kindlalt seda viisi ei tea, tundub ülesanne alguses ilmvõimatu (nagu sageli keeruliste meeskonnaülesannete puhul). Aga mõningase arutelu puhul leitakse sobiv lahendus.

Teine tähelepanuväärne koht harjutuses on see, kui mõni liige kiirustades paberringi katki teeb. Arutelus saab tuua erinevaid paralleele meeskonnatöö ning kaasatusega.

Autor/allikas: Elina Kivinukk tuntud trikimängu põhjal ?

Vahendid: igale grupile paar kääre ja A4-paber

Võimalikud raskuskohad rakendamisel: võib osutuda liiga lihtsaks neile, kes on varem nö “trikki” kohanud, kuidas A4-paberit “suuremaks lõigata”.

Modifikatsioone: võib lisada iga grupi juurde vaatleja. Võib lisada ülesande andmisel juurde täienduse, et iga grupi liige peab olema kaasatud.

Skip to toolbar