Kõik õpimeetodid

SMS

Hea kasutada päeva lõpetuseks tagasisideringiks või ka hoopis mingi kogemuse analüüsimise avapauguna, et tuleks välja osalejaile sellest kogemusest kõige olulisem.

Kirjeldus:

Osalejaile jagatakse ‘telefonid’ ja pastakad või nad võtavad välja oma pärismobiili. Paluda neil kirjutada sõnum (160 tähemärki) selle kohta, mis nende jaoks koolituspäevas kõige meeldejäävam, olulisem, äramärkimistväärivam oli. Tuleb mõelda välja ka, kellele SMS läheb. Sõnumi loevad osalejad tagasisideringis ette.

Kui sõnum on kirjutatud päristelefonis, siis võib selle peale ettelugemist lihtsalt kustutada lasta või kui soovivad, siis selle saata inimesele, kellele see mõeldud oli.

Vahendid: hea, kui koolitajal on olemas igale osalejale paberist välja lõigatud mobiiltelefoni kujutis, millel ruum 160 tähemärgilise sõnumi jaoks (tähemärgikohad võiks olla märgitud). Tarvis pastakaid (= osalejate arv). Võib kasutada ka osalejate mobiiltelefone, kui kõikidel on telefon. See variant on päeva kokkuvõtte tegemisel lihtsam-kiirem.

Võimalikud raskuskohad rakendamisel: kindlasti mõelda enne ülesande andmist välja, kellele sõnum läheks või kuidas sõnumi saajat osalejatele konkretiseerida.

Modifikatsioone: kasutasin EVSi follow-upil kogemuste jagamise osa alguses n-ö stardipauguna. Osalejail tuli kirjutada üksainus SMS oma EVS-kogemusest – see pidi edasi andma nende jaoks kõige olulisema. Harjutusest saab üksteise kohta midagi teada, näeb osalejate meelestatust/hoiakut oma kogemuse kohta ja nad ise saavad järele mõelda oma kogemuse üle.

Skip to toolbar