Kõik õpimeetodid

Tänav ja puiestee

Hoogne mäng, millega testida grupi tähelepanelikkust.

Mänguks on vaja kahte vabatahtlikku ja mängujuhti. Ülejäänud osalejad seisavad ruumis kõrvuti (näoga ühes suunas), käed tõstetud õlgade kõrgusele sirgelt kõrvale, nõnda, et osalejatest tekivad võrdne arv nö ridasid ja veerge. Leppige kokku, et read on tänavad ja veerud puiesteed.

Kui mängujuht ütleb: “Tänav!”, seisavad osalejad, käed kõrval, näoga ühes suunas, kui “Puiestee!”, keeravad kõik 90 kraadi paremale, hoides käed endiselt õlgade kõrgusel kõrval, nii, et tekivad veerud. Üks vabatahtlik võtab põgeneja (röövel, pätt, jänes jne) rolli, teine tagaajaja (politsei, rebane jne), mängujuhi roll on teatud intervalliga hüüda “tänav” või “puiestee”, muutes nii osalejate seismise suunda ja põgeneja-tagaajaja võimalikku liikumise suunda. Kui põgeneja on kinni püütud, vahetatakse mõlemad välja osalejatega “tänavast-puiesteest”.

Jälgi, et mäng vägivaldseks ei muutuks, vajadusel tuleta seda meelde. Kui keegi on liiga kaua ringi keskele seisma jäänud, tee ettepanek inimese vahetamiseks, et ka teised saaksid selle kogemuse.

Skip to toolbar